Otwarcie finału Konkursu "Policjant RD Roku 2008"

Data publikacji 09.06.2008

34 policjantów ruchu drogowego reprezentujących wszystkie Komendy Wojewódzkie w Polsce, 2 przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej, 6 komisji sędziowskich, 7 zadań do wykonania w 6 konkurencjach i trzy dni konkursowych zmagań - ruszyła XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego roku 2008.

Konkurs otworzył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, życząc wszystkim dobrych wyników. W uroczystym otwarciu uczestniczyli Dyrektorzy Biur KGP, Komendant Centrum, jego zastępcy, naczelnicy wydziałów RD Komend Wojewódzkich oraz kadra CSP.

Główni bohaterowie dzisiejszego dnia, już chwilę wcześniej uczestniczyli w odprawie technicznej, na której zostali zapoznani z zasadami konkursu i losowali swoje numery startowe. Życzenia powodzenia w konkursie podczas otwarcia przyjmowali jeszcze bez większych emocji, jednak już na sali komputerowej podczas instruktażu zdenerwowanie było już bardziej widoczne na twarzach. Zaczęli od testów K-1a w którym mieli prawidłowo odpowiedzieć na 18 pytań ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym. Potem chwila przerwy i drugi test K-1b, dotyczący ogólnej wiedzy prawnej i liczący również 18 pytań. A po obiedzie kolejne dwie konkurencje: pomoc przedmedyczna i strzelanie. Pod koniec dnia zawodnicy zostaną zapoznani ze swoimi osiągnięciami. To będzie konkursowy ”półmetek”. Przed nimi jeszcze dwa dni i dokładnie trzy ważne zadania.
Jak powiedział podczas otwarcia Komendant CSP mł.insp. A. Brzozowski, będziemy z zainteresowaniem śledzić tę rywalizację, bo czujemy się odpowiedzialni jako jedyna w Polsce szkoła kształcąca policjantów RD za poziom wiedzy uczestników konkursu. Cieszymy się zawsze z sukcesów naszych absolwentów, zwłaszcza, kiedy uzyskaną u nas wiedzę umiejętnie potrafią wiązać z praktyką którą nabywają w jednostkach terenowych.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK