X Mistrzostwa Policji w Brydżu Sportowym - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 03.02.2006

Od 13 do 15 stycznia 2006 roku w Centrum Szkolenia Policji odbywały się X Mistrzostwa Policji w Brydżu Sportowym, pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

W różnych krajach, również i u nas, brydż jest uprawiany jako dziedzina sportu umysłowego. W latach trzydziestych do rozpropagowania brydża przyczynił się szczególnie Ely Culbertson, teoretyk i mistrz gry, później Charles Goren i wielu innych.

Gra w brydża cieszy się coraz większą popularnością. Jest to bardzo atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Umiejętność gry w brydża jest dla każdego liczącym się walorem towarzyskim.
Niektórzy twierdzą, że brydż to jedna z najbardziej pasjonujących gier na świecie – łatwo się go nauczyć, ale żeby grać dobrze, potrzeba trochę czasu. To także świetna zabawa i wielkie wyzwanie. Akcja, napięcie, taktyka, strategie i emocje, chwilowe poczucie zwycięstwa, lub porażki, to wspaniałe przeżycie.
Brydż od dawna jest uważany za najlepszą grę w karty, i może stać się wielkim wyzwaniem i rozrywką na resztę życia.

W rozgrywanych w ramach Mistrzostw 6 turniejach wzięło udział 96 osób, w tym reprezentanci Komendy Głównej Policji oraz przedstawiciele większości komend wojewódzkich Policji i szkół policyjnych, a także Ligi Obrony Kraju i miasta Legionowo.

zdjęcieW indywidualnej klasyfikacji generalnej zwyciężył Mirosław Nowaczyński z Komendy Głównej Policji, drugie miejsce zajął Michał Wittenbeck z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a na trzecim stopniu podium stanął Tadeusz Kozłowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
W drużynowej klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wicemistrzostwo zdobyła drużyna z Komendy Głównej Policji, a trzecie miejsce zajęła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Reprezentacja Legionowa sklasyfikowana została na 14 miejscu (na 23 drużyny).