Historia i tradycja

Data publikacji 01.03.2019

27 lutego 2019 r. słuchacze III kompanii szkolenia zawodowego podstawowego, oznaczonego symbolem SZP-7/18, odwiedzili Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji.

Przybyłych na miejsce funkcjonariuszy powitał Dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji nadkom. Krzysztof Musielak, który zapoznał młodych policjantów z działalnością biura. Przedstawił również najważniejsze dokonania związane z realizacją priorytetowych zadań, do których należy przede wszystkim upowszechnianie historii i tradycji Policji, budowanie tożsamości formacji oraz etosu służby.

W trakcie wizyty słuchacze odwiedzili m.in. wystawę poświęconą funkcjonariuszkom Policji Państwowej oraz wystawę rzeczy odnalezionych podczas ekshumacji ciał funkcjonariuszy Policji Państwowej w Miednoje. Mieli również okazję obejrzeć film, zrealizowany przez BHiTP, pt. „Kobiety w Policji”.

Tekst i zdj.: asp. Marcin Grzeszyk/WODiD