Strażacy na ćwiczeniach w CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Strażacy na ćwiczeniach w CSP

Data publikacji 24.09.2018

W dniu 22 września br. na terenie Centrum Szkolenia Policji odbyło się szkolenie z zakresu Ratownictwa Technicznego - Drogowego dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu legionowskiego. Tego rodzaju przedsięwzięcie już po raz kolejny zostało zorganizowane w CSP – to efekt wieloletniej, udanej współpracy między jednostkami.

     Nowoczesna infrastruktura i zaplecze logistyczne, jak też pozytywne doświadczenia w realizowaniu podobnych projektów na terenie Centrum Szkolenia Policji spowodowały, że  również w tym roku spotkały się tu jednostki  ochotniczej straży pożarnej z Legionowa, Skrzeszewa, Jabłonny oraz JRG nr 10 Warszawa.

     Szkolenie zorganizował Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie przy współudziale Jednostki Ratowniczo -  Gaśniczej nr 10 w Warszawie. W ramach wykonywanych ćwiczeń strażacy sprawdzali swoje umiejętności z zakresu wydobywania ofiar wypadków drogowych z pojazdu przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Była to również okazja do wymiany doświadczeń z zakresu niesienia pomocy poszkodowanym.

MT/WP

zdj. mł. insp. Elżbieta Kołodziejska - Powalska/WP