Finał konkursu „Patrol Roku” rozstrzygnięty

Data publikacji 18.09.2018

W dniach 12–14 września br. w Szkole Policji w Słupsku rozgrywano Finał XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W wydarzeniu tym uczestniczyli również, w charakterze sędziów, policjanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Do turniejowych zmagań, jak co rok, przystąpiły drużyny reprezentujące wszystkie garnizony polskiej Policji – pary patrolowe, które odniosły zwycięstwo w wojewódzkich eliminacjach do zawodów. Ich rywalizacji, w konkurencji nr 3 „Stosowanie technik obezwładniania osób”, wnikliwie przyglądali się wykładowcy Centrum Szkolenia Policji. Zastępca Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych podinsp. Edyta Witkowicz pełniła rolę sędziego głównego na macie nr 2, zaś pozostali funkcjonariusze – podinsp. Krzysztof Kozyra i podkom. Leszek Czerski sędziowali na macie nr 1.

Po trzech dniach zmagań w sześciu konkurencjach wyłoniono zwycięzców turnieju. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął patrol z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, w składzie: sierż. szt. Emil Kalinowski i st. sierż. Wojciech Marcinkiewicz, który otrzymał Puchar Przechodni Prezydenta Rzeczypospolitej. Natomiast w klasyfikacji drużynowej na najwyższym podium stanęła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, znakomitej formy oraz ducha zdrowej rywalizacji, zaś zwycięzcom życzymy wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów w codziennej służbie oraz powodzenia w życiu osobistym.

ZIP