Warsztaty dla służby kryminalnej

Data publikacji 20.09.2018

W Centrum Szkolenia Policji zakończyła się pierwsza edycja warsztatów których celem było doskonalenie umiejętności policjantów służby kryminalnej w zakresie prowadzenia oględzin miejsc katastrof, wybuchów i użycia broni palnej. Uczestnikami doskonalenia zawodowego byli funkcjonariusze garnizonu śląskiego.

W szkoleniu wzięło udział 20 policjantów z komórek dochodzeniowo-śledczych i techniki kryminalistycznej. Zajęcia programowe obejmowały 74 godziny lekcyjne i były realizowane przede wszystkim z wykorzystaniem praktycznych metod nauczania. Wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP przekazywali treści, które dotyczyły oględzin miejsca użycia broni palnej, miejsca wybuchu i miejsca katastrofy komunikacyjnej.  Dzięki udziałowi w tego rodzaju szkoleniu policjanci nabyli umiejętności wykonywania czynności służbowych na miejscach zdarzeń złożonych organizacyjnie.

podinsp. Dariusz Śledziewski/ZSS

• 198.04 KB