O mantrailingu na mistrzostwach

Data publikacji 13.09.2018

W czasie XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, na zaproszenie Komendanta Centrum Szkolenia Policji, w Zakładzie Kynologii Policyjnej przebywali funkcjonariusze saksońskiej Policji, którzy przeprowadzili pokaz sprawności użytkowej psów tropiących osoby wg założeń mantrailingu. Zaprezentowali też rozwiązania organizacyjne i szkoleniowe stosowane w tamtejszej kynologii służbowej.

Pokaz obejrzeli uczestniczący w Finale przewodnicy psów służbowych, koordynatorzy zajmujący się organizacją używania i utrzymywania psów w komórkach organizacyjnych właściwych w sprawach prewencji z KWP/KSP oraz kadra i słuchacze kursów realizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP. Umiejętności zaprezentowane przez saksońskich funkcjonariuszy i czworonogi spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony polskich policjantów.

kom. Izabela Dobrowolska i st. asp. Rafał Tarnik/ZKP

zdjęcia: mł. insp. Marek Hańczuk i st. asp. Rafał Tarnik/ZKP