Zwycięska reprezentacja CSP - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zwycięska reprezentacja CSP

Data publikacji 07.06.2018

Nauczyciele policyjni i słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego Centrum Szkolenia Policji walczyli w Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta CSP.

     Eliminacje do finału odbywały się w dwóch grupach A i B. Do rywalizacji przystąpiło  13 drużyn. Po zaciętej walce do półfinału zakwalifikowały się 4 drużyny( po dwie najlepsze z grupy). O awans do finału zagrały ze sobą drużyny reprezentacji CSP i SZP - 2/18/2/1 oraz drużyny SZP - 2/18/6 i SZP - 2/18/3/4. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny –reprezentacja CSP i SZP - 2/18/3/4.

     Nie do pokonania okazała się drużyna składająca się z nauczycieli policyjnych CSP, która zwyciężyła w turnieju i zdobyła Puchar Komendanta szkoły.  Zawodnicy biorący udział w półfinałach otrzymali z rąk Komendant CSP  insp. Anny Rosół pamiątkowe dyplomy.

     Tytuł króla strzelców turnieju zdobył post. Grzegorz Caban słuchacz SZP - 2/18/2/1,  a najlepszym bramkarzem został post. Damian Cencora z SZP - 2/18/2/1. Na straży  przestrzegania  zasad far play w trakcie meczów stał  sędzia piłkarski post. Rafał Gębura słuchacz SZP - 6/17/4/1. Wyróżnieni policjanci oprócz dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe.

    Organizatorem turnieju był  Naczelnik Wydziału Organizacji Dydaktyki i Dowodzenia mł. insp. Tomasz Wewiór, natomiast koordynatorami projektu byli asp. sztab. Mariusz Jasiszczak  i st. sierż. Wojciech Pudło z WODiD. Inicjatorami rozgrywek sportowych  byli policjanci z  Samorządu Słuchaczy CSP.

    Turniej miał na celu integrowanie słuchaczy oraz promowanie aktywności ruchowej. Dostarczył wielu wrażeń sportowych zawodnikom i kibicom. Po tak udanej imprezie sportowej wszyscy mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy będą odbywać się cyklicznie, również w innych dyscyplinach sportowych.

st. sierż. Wojciech Pudło/WODiD

zdj. asp. sztab. Mariusz Jasiszczak/WODiD