Wielobój strzelecki - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wielobój strzelecki

Data publikacji 07.06.2018

W dniach 25-27 maja br. na strzelnicy Warszawa – Rembertów odbył się XII Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o Puchar Ministra Obrony Narodowej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Bractwa Strzeleckiego Salwa pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. W zawodach wzięła udział reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego (PSKBPiSS), w skład której weszli wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji.

     Rywalizacja odbywała się między 76-oma drużynami z różnych krajów, w tym Czech, Słowacji i Estonii. W zawodach wzięły udział również drużyny żołnierzy wojsk amerykańskich i angielskich stacjonujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Zawodnicy strzelali z pistoletów, pistoletu maszynowego, karabinków automatycznych w tym MSBS GROT oraz Ręcznego Karabinu Maszynowego i rzucali granatem. Łącznie zawody liczyły dziesięć konkurencji. W skład reprezentacji Polskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego (PSKBPiSS) weszli podinsp. Grzegorz Zipper, kom. Hubert Kowalik, st. asp. Albert Piórkowski i mł. asp. Mateusz Głębocki (CSP).

     St. asp. Albert Piórkowski w klasyfikacji indywidualnej OPEN, z wynikiem 701 pkt., stanął na drugim stopniu podium. Pierwsze miejsce na podium zajął Grzegorz Orzeł utytułowany zawodnik, reprezentujący drugą drużynę PSKBPiSS. Całe zawody w klasyfikacji drużynowej OPEN, drużyna z Polskiego Stowarzyszenia zakończyła z trzecim wynikiem (2572 pkt.) tracąc jeden punkt do drugiego miejsca.

     Organizatorom gratulujemy świetnie przygotowanej imprezy strzeleckiej, a zawodnikom sukcesów.

st. asp. Albert Piórkowski/ZIP

zdj. ze zbiorów ZIP