Kolejny sukces wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych

Data publikacji 14.05.2018

W minioną sobotę Szkoła Policji w Katowicach gościła najlepszych policyjnych strzelców, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego zawodnika i najlepszej drużyny „X Mistrzostw Policji w Strzelaniu”. Zawody zostały objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Wśród rywalizujących drużyn nie zabrakło również przedstawicieli Centrum Szkolenia Policji.

Tradycją stało się, że co roku w maju katowicka Szkoła Policji gości policjantów, których pasją jest strzelectwo i którzy czerpią satysfakcję z możliwości udziału w sportowej rywalizacji. W tym roku najlepsi strzelcy reprezentujący jednostki organizacyjne Policji zmagali się o sportowe laury w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej 12 maja. W Mistrzostwach wzięło udział niemal 180 zawodników a wśród nich wykładowcy z Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji: podinsp. Grzegorz Zipper, kom. Hubert Kowalik, st. asp. Albert Piórkowski i mł. asp. Mateusz Głębocki. O miejscu w klasyfikacji indywidualnej decydowała suma rezultatów uzyskanych przez każdego z zawodników w trzech konkurencjach. Legionowscy strzelcy godnie spisali się w niezwykle wyrównanej stawce i w klasyfikacji drużynowej zostali wicemistrzami Policji. Triumf święcili gospodarze ­– reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku na katowickich strzelnicach wykładowcy z Centrum Szkolenia Policji również sięgnęli po wicemistrzostwo.

Gratulujemy sportowego sukcesu!

mł. asp. Mateusz Głębocki/ZIP