Legionowscy judocy na matach warszawskiej Legii

Data publikacji 23.04.2018

W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku na matach OSIR Bemowo klub sportowy Judo Legia Warszawa zorganizował jeden z największych międzynarodowych turniejów judo dla dzieci. Blisko tysiąc zawodników w wieku 8 – 15 lat rywalizowało w III Judo legia Cup. Na tak poważnych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Legionowskiego Towarzystwa Sportowego na co dzień trenujących w Centrum Szkolenia Policji.

Legionowo dumnie reprezentowało 11 zawodników. Nie wszystkie pojedynki kończyli sukcesem, jednak nie ilość wygranych walk jest satysfakcjonująca, a wola walki i wspaniała postawa szczególnie w tych pojedynkach, które nie układały się po naszej myśli – komentują trenerzy Anna Tomaszewska i Jacek Kuźmiński – Sport walki, jakim jest judo, wywiera na młodych sportowców bardzo pozytywny wpływ, a rywalizacja sportowa (szczególnie ta z samym sobą) pomaga we właściwym rozwoju poczucia swojej wartości, umiejętności radzenia sobie ze stresem i hartuje ducha.

Judocy LTS uplasowali się na następujących pozycjach:

1 miejsce – Dawid ZUCHALSKI,

3 miejsca – Oliwia KOZAK, Julia NOWICKA, Sebastian OGRODZKI,

5 miejsca – Oliwia KUŹMIŃSKA, Julia SALOMOŃSKA, Jakub ZREDA, Marcel GOŚCINIAK,

Po zaciętych bojach, lecz bez punktów – Wiktor WASIK, Marcel HRYNISZYN, Krzysztof NOWAK.

Prezes LTS

Jacek Kuźmiński