Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Maraton Dębno 2018

Data publikacji 16.04.2018

Podczas 45. Maratonu Dębno odbyły się także 16. Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie. Bieg na królewskim dystansie 42,2 km ukończyło około 2300 osób, w tym ponad 100 policjantek i policjantów z całego kraju. Wśród nich był także reprezentant Centrum Szkolenia Policji.

Reprezentujący Centrum Szkolenia Policji w Legionowie sierż. sztab. Wojciech Niedziółka z Zespołu Pomocy Przedmedycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych, biegnący z numerem 2240, zajął wśród policjantów 17. miejsce open, natomiast wśród policjantów kategorii M30 - 9. miejsce, kończąc bieg z bardzo dobrym wynikiem 03:25:49. Czas ten z pewnością byłby jeszcze lepszy, gdyby nie honorowa postawa reprezentanta CSP. Tuż przed metą sierż. sztab. Wojciech Niedziółka, na widok upadającego na ulicy innego maratończyka, zatrzymał się, podniósł go i sprawnie pomógł mu dotrzeć do mety, tracąc w ten sposób cenne sekundy, ale wywołując aplauz publiczności.

Mistrzostwa Polski Policjantów w Maratonie zorganizowała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11:00. Trasa maratonu prowadziła zarówno ulicami miasta, jak i malowniczymi drogami okolicznych miejscowości. Bardzo dobra organizacja tego najstarszego biegu maratońskiego w Polsce rekompensowała trudy sportowej rywalizacji, szczególnie wysoką jak na początek kwietnia temperaturę powietrza, dającą się we znaki zawodnikom już od momentu startu.

Wśród policjantów zwyciężył Łukasz Wróbel z KWP w Poznaniu.  Drugi był Rafał Jura z KWP w Krakowie, a na trzecim miejscu dobiegł Jacek Michulec z KWP w Katowicach. Wśród policjantek pierwsze miejsce zajęła Marta Witke-Orlikowska, drugie Katarzyna Samler (obie z KWP w Poznaniu), a trzecie Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu.