Ukończyli kurs, by jeszcze lepiej dbać o polską przyrodę

Data publikacji 05.04.2018

Pierwsza edycja kursu dla funkcjonariuszy Straży Parku już za nami. Do egzaminu końcowego przystąpiło 20 słuchaczy. Wszyscy uzyskali pozytywne wyniki, co potwierdza ich należyte przygotowanie do efektywnego wykonywania zadań związanych z ochroną zasobów polskiej przyrody. W uroczystym zakończeniu kursu uczestniczyli wiceministrowie środowiska Małgorzata Golińska oraz prof. Mariusz Orion Jędrysek, a także kierownictwo i funkcjonariusze Centrum Szkolenia Policji.

Przez pięć tygodni strażnicy parków narodowych poznawali zagadnienia m.in. z zakresu prawa, kryminalistyki i przepisów ruchu drogowego, rozwijali również umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Udział w tego rodzaju doskonaleniu zawodowym pozwolił na nabycie i usystematyzowanie wiedzy niezbędnej do podejmowania działań, zgodnych z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, w celu ochrony dziedzictwa przyrodniczego naszego kraju. Wpłynie też  zapewne na skuteczność współpracy strażników parków i Policji w zakresie zwalczania przestępstw i wykroczeń przeciwko ochronie przyrody, popełnianych w parkach narodowych.

Kolejna grupa funkcjonariuszy Straży Parku będzie się szkolić w Centrum Szkolenia Policji już od 16 kwietnia br.

hg

zdj. asp. Marcin Grzeszyk/WODiD