Dla bezpieczeństwa przedszkolaków

Data publikacji 11.12.2017

W miniony piątek instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 3 im. Koszałka Opałka w Legionowie, by przypomnieć im zasady dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie profilaktyczne przeprowadzili st. asp. Marcin Ogonek i st. asp. Rafał Pasteczka. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a także konieczność używania fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa. Zaprezentowali również postawy i gesty policjanta kierującego ruchem i wyjaśnili ich znaczenie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne wśród których był plakat „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. W spotkaniu uczestniczyło około 50 przedszkolaków w wieku 5-6 lat.

st.asp. Rafał Pasteczka/ZRD

zdj.: st.asp. Marcin Ogonek/ZRD