Przybyło nam pirotechników

Data publikacji 05.06.2017

W Centrum Szkolenia Policji odbył się egzamin końcowy na kursie specjalistycznym w zakresie samodzielnego prowadzenia działań minersko-pirotechnicznych (MPAT-1/17). Od 3 czerwca br., dwudziestu jeden słuchaczy posiada uprawnienia do samodzielnej pracy z materiałami wybuchowymi.

Zajęcia realizowane były od 20 kwietnia do 3 czerwca br. Przez sześć tygodni słuchacze kursu zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu podziału, rodzajów, składu i wykorzystania materiałów wybuchowych. Przygotowując się do realizacji zadań w zakresie czynności policyjnego minera-pirotechnika zapoznawali się także z taktyką i technikami wykorzystywanymi przez Policję i inne służby takie, jak Państwowa Straż Pożarna, czy Straż Graniczna, podczas neutralizacji materiałów wybuchowych i urządzeń samodziałowych.

Świeżo upieczonym pirotechnikom życzymy samych bezpiecznych interwencji.

Pragniemy również podziękować instruktorom - minerom-pirotechnikom z jednostek terenowych Policji za pomoc w realizacji procesu dydaktycznego oraz użyczenie sprzętu specjalistycznego.

podinsp. Przemysław Bagiński/Zakład Szkoleń Specjalnych

zdj. ze zbiorów ZSS