Wspólne szkolenie służb mundurowych - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie służb mundurowych

Data publikacji 10.03.2017

Na poligonie w Kazuniu odbyło się wspólne szkolenie, w którym brali udział przedstawiciele 2 Mazowieckiego Pułku Saperów, Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji.

     Ćwiczenia (odbyły się w dniach 6-7 marca) miały na celu skoordynowanie działań wszystkich służb będących na miejscu w czasie  przeprowadzania rozpoznania pirotechnicznego porzuconego samochodu, w którym znajduje się samodziałowe urządzenie wybuchowe, neutralizacji zagrożenia oraz, po ewentualnym wybuchu, przeprowadzenia śledztwa.

     W każdym z wymienionych etapów ćwiczeń, zgodnie ze scenariuszem, prym wiodła jedna ze służb będących na miejscu. Policji „przypadło” przeprowadzenie oględzin miejsca wybuchu pojazdu, nadzorował je mł. asp. Łukasz Wilczak. Podczas realizacji działań, mundurowi mogli skorzystać z takich środków technicznych, jak m.in. robot saperski i dron, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonywanie przydzielonych zadań oraz poprawiają bezpieczeństwo ludzi.

     Udział we wspólnym szkoleniu żołnierzy i funkcjonariuszy różnych rodzajów służb był dla wszystkich znakomitą, a także niezwykle przydatną formą doskonalenia zawodowego i wymiany doświadczeń.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Wilczak/ZSS