Data publikacji 31.01.2008

Ta informacja z pewnością ucieszy przede wszystkim naszych dydaktyków od wyszkolenia strzeleckiego, bo czekają ich niemałe zmiany, oznaczające dużą poprawę warunków pracy. Projekt nowego obiektu - zespołu strzelnic jest już w szkole.

Przyjmujemy, że CSP dziennie szkoli około 1100 policjantów. Posiadamy nowoczesną strzelnicę krytą, która niewątpliwie stanowi dumę szkoły, ale ma przy tym jedną wadę: w obiekcie tym, nie można jednocześnie prowadzić zajęć dla tak dużej liczby osób. Stąd kierownictwo Centrum podjęło inicjatywę budowy zespołu strzelnic na potrzeby dydaktyczne szkoły. W jego skład wejdą: dwie strzelnice kryte 25m, oraz dwie półkryte –25 m i 50 m (z możliwością wjazdu samochodem oraz oddawania strzału w trzech kierunkach), strzelnica taktyczna oraz pawilon dydaktyczno – administracyjny. Zastępca Komendanta CSP ds. logistycznych kom. Piotr Kucia podsumował obecny stan rzeczy w tym temacie, udzielając wywiadu naszemu „Kwartalnikowi Policyjnemu”: „Posiadamy już kompletną dokumentację projektowo – techniczną umożliwiającą rozpoczęcie budowy jeszcze w tym roku. Na końcowy efekt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale krócej niż na „Euro”, bo zakończenie przewidziano na 2011 rok”. Koszt tej inwestycji wynosi około czterdzieści trzy miliony złotych. Większa część tej kwoty zagwarantowana jest w budżecie CSP w ramach wydatków na modernizację Policji, ale też rozpoczęto działania zmierzające do pozyskania pozabudżetowych źródeł finansowania m.in. poprzez uzyskanie dotacji z Ministerstwa Sportu. Będziemy aplikować również o środki unijne, w których to działaniach wspierani jesteśmy bardzo przez Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego. Nowy obiekt stanie w miejscu obecnej strzelnicy odkrytej i wszystko wskazuje, że jeszcze w tym roku ruszy jego budowa.

zdjęcie   zdjęcie

Anna Galant, rzecznik CSP