Kurs dzielnicowych

Data publikacji 07.10.2016

5 października w Centrum Szkolenia Policji dwudziestu trzech policjantów z jednostek organizacyjnych z obszaru całej Polski zakończyło kurs specjalistyczny dla dzielnicowych, oznaczony symbolem Dz-3/16.

To druga, edycja tego rodzaju kursu w bieżącym roku, po zmianach w programie wprowadzonych Decyzją nr 131 Komendanta Głównego Policji. Zakres tematyczny kursu został wzbogacony między innymi o zagadnienia z zakresu doskonalenia technik obezwładniania, chwytów transportowych oraz sprawdzania osób w różnych sytuacjach taktycznych. W nowym programie kursu nie zabrakło również zagadnień związanych z udzielaniem przez policjantów dzielnicowych pierwszej pomocy przedmedycznej.

Od początku roku, w Centrum Szkolenia Policji, świadectwa ukończenia kursu specjalistycznego dla dzielnicowych otrzymało ponad 60 policjantów.

podkom. Krzysztof Świerczewski/ZSP