Piłkarze z CSP na podium

Data publikacji 20.09.2016

W niedzielę, 18 września br., na obiekcie sportowym “Orlik” na Osiedlu Piaski w Legionowie odbył się VII Legionowski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców oraz proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Legionowie ksiądz pułkownik Zenon Pawelak.

O tegoroczny puchar i miano najlepszej drużyny piłkarskiej rywalizowało 9 zespołów reprezentujących:

• Centrum Szkolenia Policji,
  • Komendę Powiatową Policji z Legionowa,
  • 2. Ośrodek Radioelektroniczny z Przasnysza,
  • 1. Brygadę Pancerną z Wesołej,
  • 32. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej,
  • Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza,
  • 9. Brygadę Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z Białobrzegów,
  • Wojskowy Instytut Łączności z Zegrza,
  • 2. Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia Nowego.

Już od pierwszego gwizdka głównego arbitra można było podziwiać sprawność, szybkość, skuteczny drybling i imponującą kondycję fizyczną zawodników. Po zaciętych i wyrównanych zmaganiach w końcowej fazie pozostały tylko cztery drużyny. O trzecie miejsce walczyły zespoły 32. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej i 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego. Mecz zakończył się wynikiem 0 : 1 dla 2. pułku saperów.

W finale zagrały drużyny Centrum Szkolenia Policji i 2. Ośrodek Radioelektroniczny z Przasnysza. Z debiutującą w rozgrywkach drużyną z Przasnysza wygrała reprezentacja Centrum Szkolenia Policji stosunkiem bramek 2 : 1.

Miejsca na podium zajęli:

I miejsce – Centrum Szkolenia Policji;

II miejsce – 2.Ośrodek Radioelektroniczny z Przasnysza;

III miejsce – 2. Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia Nowego.

Tuż za podium na IV miejscu uplasował się 32. dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej.

Puchary i nagrody ufundowali: Prezydenta Miasta Legionowo, Deweloper W.W. INWESTMENT WIŚNIEWSCY i Hurtownia Elektryczna GRODNO S.A. z Michałowa Grabiny. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, pamiątkowe dyplomy i bony upominkowe dla każdego zawodnika. Przyznano także pamiątkowe statuetki w kategorii: najlepszy bramkarz, król strzelców, najmłodszy zawodnik i najstarszy zawodnik. Najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Kokosiński z 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Królem strzelców został Karol Ponikiewski z CSP. Najmłodszym zawodnikiem był Adam Gadecki, natomiast najstarszym Sławomir Gajewski, obaj z 32. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej.

Sędziami zawodów byli st. chor. szt. Tomasz Reksulak, Mateusz Makowski oraz Jakub Sienkiewicz.

Tekst: Piotr Michrowski i hg/WP

Zdjęcia: Grzegorz Litwin, Piotr Michrowski