Żandarmi na zawodach - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Żandarmi na zawodach

Data publikacji 04.10.2016

W dniach 26-28 września w Ogonkach koło Węgorzewa odbyła się III edycja Zawodów Przewodników Psów Służbowych Żandarmerii Wojskowej. Zarząd Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej do honorowego udziału w zawodach zaprosił również reprezentantów Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej i 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu. W zawodach wystartowało łącznie 26 zawodników z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz zapachu materiałów wybuchowych.

     Policję reprezentowali zwycięzcy XV Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji z 2015 roku: st. asp. Czesław Ćwik z psem Nero w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków oraz mł. asp. Krzysztof Kotnis z psem Black w kategorii do wyszukiwana zapachów materiałów wybuchowych. Kierownikiem drużyny był młodszy wykładowca Zakładu Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji asp. szt. Jakub Rebs.

     W trakcie zawodów sędziowie oceniali posłuszeństwo i pracę węchową psów. Zadania z zakresu ogólnego posłuszeństwa obejmowały chodzenie i bieg psa bez smyczy przy nodze przewodnika oraz pozostawianie psa w marszu w pozycjach: siad, waruj i stój. Praca węchowa psów polegała na wyszukiwaniu próbek zapachów materiałów wybuchowych oraz narkotyków ukrytych w pojazdach, skrzynkach (bagażach) i pomieszczeniach.

     Po dwudniowej rywalizacji wyłoniono zwycięzców, a zaproszone do honorowego udziału reprezentacje otrzymały pamiątkowe podziękowania.

asp. szt. Jakub Rebs/ZKP

zdj.: Sylwia Guzowska/ŻW

Więcej informacji na temat zawodów: http://zw.wp.mil.pl/pl/1_4890.html