Znów zakręciło się śmigło

Data publikacji 26.09.2016

W sobotnie popołudnie do Centrum Szkolenia Policji przyszli wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić czas w ekscytujący i aktywny sposób. Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim był rodzinny piknik charytatywny na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska, zorganizowano jego kolejną edycję – „ŚMIGŁO 2016”. Program obfitował w mnóstwo atrakcji a jego kulminacyjnym punktem były drużynowe zawody w przeciąganiu policyjnego śmigłowca na czas, na określonym dystansie.

Celem przedsięwzięcia było nie tylko nagłośnienie faktu istnienia wśród nas osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale również zebranie środków finansowych umożliwiających dalszą działalność Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

W programie wydarzenia znalazły się: konkursy dla dzieci i dorosłych (z atrakcyjnymi nagrodami), pokazy przygotowane przez policjantów – techniki jazdy motocyklem służbowym, tresury koni i psów służbowych oraz przez strażaków – pokaz sprawności bojowej z elementami ratownictwa drogowego. Dużą popularnością cieszyły się stoiska zorganizowane przez firmy oraz służby mundurowe. Zainteresowani historią mogli podziwiać mundury prezentowane przez grupę rekonstrukcyjną Biura Historii i Tradycji Policji KGP oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Parasol. Natomiast na fanów motoryzacji czekały przepiękne motocykle Harley - Davidson i zabytkowe samochody. Przedsięwzięcie uświetniły występy artystyczne zespołu rockowego, chóru Komendy Stołecznej Policji oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Główną atrakcją pikniku były zawody w przeciąganiu policyjnego śmigłowca na czas. Do konkurencji przystąpiły cztery drużyny: Comp S.A., Fundacja LOTTO Milion Marzeń, PZU oraz Olimpiady Specjalne Polska. Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyli reprezentanci Comp S.A., drugie miejsce zajęła drużyna PZU, trzecie Olimpiady Specjalne Polska, a czwarte Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Serdecznie gratulujemy!

Przedsięwzięcie odbywało się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, Starosty Legionowskiego i Prezydenta Miasta Legionowo. Patroni medialni – Gazeta Powiatowa oraz Gazeta Miejscowa/Telewizja Legionowo.

hg

zdj. Krzysztof Dobrogowski