Byliśmy na pikniku rodzinnym

Data publikacji 09.06.2016

Na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Legionowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na imprezie zgromadziło się około 700 dzieci wraz z rodzicami. Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć Centrum Szkolenia Policji.

Na terenie placówki zorganizowano mini- miasteczko ruchu drogowego, gdzie starsi mieli możliwość pokonania slalomu w alkogoglach, imitujących widoczność pod wpływem alkoholu. Dla uczestników przygotowano też tor z sygnałami i znakami drogowymi. Przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji, Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej zapoznawali uczestników z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drogach. Ogromnym zainteresowaniem, wykazywanym zarówno przez dzieci, jak i ich opiekunów cieszyło się stoisko CSP, gdzie można było również aktywnie uczestniczyć w odwzorowywaniu śladów linii papilarnych.

Wszystkim zgromadzonym na pikniku wręczono drobne upominki.

sierż. Marcin Gąsior/ZRD

zdj. st. asp. Emilia Kuligowska/KPP Legionowo