Przedstawiciele Prokuratury szkolą się w CSP

Data publikacji 18.05.2016

Kolejna grupa przedstawicieli Prokuratury uczestniczy w warsztatach z zakresu zagadnień dotyczących terroryzmu i prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu. Ten rodzaj szkolenia jest jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych w ramach przygotowań do Szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

W czasie 5-dniowych zajęć ich uczestnicy poznają zagadnienia z zakresu rozpoznawania  materiałów wybuchowych i środków inicjujących wybuch, metodyki prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia po wybuchu oraz dokumentowania przebiegu i wyników oględzin. Omówione zostaną systemy antyterrorystyczne, a także współpraca Prokuratury z innymi podmiotami, umożliwiająca wdrażanie wspólnych procedur reagowania w przypadku wystąpienia zagrożeń. Część praktyczna zajęć realizowana jest na poligonie.

hg

zdj. Mariusz Mazewski/ZS