„Unikam zagrożeń, jestem bezpieczny”

Data publikacji 16.05.2016

Pod takim hasłem Przedszkole Gminne w Chotomowie cyklicznie organizuje dla swoich wychowanków przedsięwzięcia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Do realizacji ostatniej edycji włączyło się Centrum Szkolenia Policji.

Nauczyciel policyjny z Zakładu Służby Prewencyjnej spotkał się z grupą około 150 dzieci. Funkcjonariusz przypomniał  najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania na drodze, a także w sytuacji kontaktu z obcą osobą.  Omówił również sposoby właściwego postępowania w różnych sytuacjach , jakie mogą zdarzyć się w przedszkolu, czy też miejscu zamieszkania.  Następnie dzieci obejrzały film pt: „ Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Na wszystkie pytania i zagadki bajkowego przyjaciela przedszkolaki odpowiadały prawidłowo.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały też opowiadania, które w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał  kom. Marceli Śmiałek. Centrum Szkolenia Policji od ponad 2 lat propaguje ideę codziennego głośnego czytania dzieciom w przedszkolach i szkołach. Głośne czytanie najmłodszym, to doskonały wstęp do nauki czytania, ponadto  wpływa na rozwój procesów myślowych, doskonali pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę oraz kompetencje społeczne dziecka.

kom. Marceli Śmiałek/ZSP, hg

zdj. kom. Marceli Śmiałek