Spotkanie ekspertów, instruktorów strzelań policyjnych

Data publikacji 10.05.2016

W sobotę 7 maja 2016 r. w Centrum Szkolenia Policji odbyło się spotkanie ekspertów z jednostek szkoleniowych Policji, którzy specjalizują się w taktyce i technikach posługiwania się bronią palną. Inicjatorem spotkania był Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do koordynacji realizowania programu nauczania na kursie specjalistycznym w zakresie posługiwania się bronią palną podczas pełnienia służby w ubraniu cywilnym. We wspólnych zajęciach uczestniczyli także eksperci z Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Wydziału Realizacyjnego Komendy Stołecznej Policji.

Na początku maja br. Komendant Główny Policji, mając na uwadze konieczność optymalnego przygotowania funkcjonariuszy Policji do zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas Szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz Światowych Dni Młodzieży, wprowadził program kursu specjalistycznego w zakresie posługiwania się bronią palną podczas pełnienia służby w ubraniu cywilnym. Głównym założeniem niniejszego kursu jest doskonalenie umiejętności taktyczno-technicznych związanych z posługiwaniem się bronią palną przez policjantów pełniących służbę w ubraniu cywilnym. W trakcie kursu uczestnicy zajęć będą koncentrować się przede wszystkim na wykonywaniu strzelań w warunkach stresu wynikającego z: ograniczonej widoczności powstałej np. na skutek zamachu bombowego, pożaru, ulewnego deszczu lub po odniesieniu obrażeń ciała. Zgodnie z założeniami słuchacze będą również doskonalić umiejętności związane z identyfikacją celu oraz prowadzeniem ognia w tłumie, w sposób zapewniający bezpieczeństwo osób postronnych.

Sobotnie zajęcia, w których uczestniczyli wykładowcy szkolenia strzeleckiego ze wszystkich policyjnych jednostek szkoleniowych, miały przede wszystkim na celu uzgodnienie jednolitych założeń metodycznych i organizacyjnych planowanych zajęć. Jednocześnie uczestnicy spotkania wskazali na zasadnicze elementy taktyki strzeleckiej, które powinny zostać omówione w sposób szczegółowy w ramach treningu bezstrzałowego, a następnie stanowić element zadania strzeleckiego.

mł. insp. G. Winnicki/ZIP

zdjęcia z archiwum ZIP