Doskonalimy umiejętności w ramach koła zainteresowań

Data publikacji 23.03.2016

22 marca w Centrum Szkolenia Policji po raz kolejny odbyło się spotkanie koła zainteresowań w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematem spotkania przeprowadzonego przez Kadrę Zakładu Ruchu Drogowego było „Kierowanie ruchem drogowym - gesty podawane przez policjanta ruchu drogowego na skrzyżowaniu”.

W spotkaniu uczestniczyło 48 słuchaczy kursów specjalistycznych w zakresie ruchu drogowego – część szczególna, oznaczonych symbolem RDs-3/16, RDs-4/16 oraz szkolenia zawodowego podstawowego, oznaczonego symbolem SZP-1a/16. Słuchacze pod opieką wykwalifikowanej kadry ZRD doskonalili gesty podawane przez policjanta, kierującego ruchem. Ćwiczenia praktyczne odbywały się w specjalistycznej pracowni tzw. sali luster oraz na skrzyżowaniu znajdującym się na terenie CSP.

Policjanci zostali zapoznani również z możliwościami wykorzystania samochodu specjalistycznego marki Renault Master przeznaczonego do działań profilaktyczno-edukacyjnych.

tekst i zdjęcia: mł. asp. Marta Paw