Data publikacji 08.11.2007

„Kontakt policjanta ze społecznością lokalną” – to temat szkolenia, jakie odbyło się w MCSSP dla oficerów polskiej Policji w ramach programu Departamentu Sprawiedliwości Rządu Stanów Zjednoczonych ICITAP.

zdjęcie W dniach 5 – 8 listopada w Międzynarodowym Centrum Szkoleń Specjalistycznych Policji CSP odbyło się kolejne szkolenie dla policjantów polskiej Policji które zostało przeprowadzone w ramach programu International Criminal Investigative Training Assistance Program ICITAP. Tym razem osiemnastu policjantów wysłuchało wykładów prof. Keitha Bridgesa na temat kontaktów policjanta z lokalną społecznością. Temat jest ważny jak widać dla wszystkich policji na świecie. My, szczególną rolę przywiązujemy do niego zwłaszcza od początku lat dziewięćdziesiątych. Prawidłowe, oparte na wzajemnej współpracy i zaufaniu kontakty z mieszkańcami, dobra opinia społeczna o Policji, na którą od lat pracujemy, stanowić powinny podstawę do wspólnej pracy na rzecz lokalnego bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Ambasady USA – oficer polityczny Andrea Gorog, a także p. Ewa Morycińska – Dzius, asystent Programu ICITAP.

Anna Galant, rzecznik CSP
zdjęcia Piotr Maciejczak ZKS