T-11/2015

Data publikacji 07.09.2015

W Centrum Szkolenia Policji rozpoczęła się jedenasta edycja kursu w zakresie kontroli tachografów cyfrowych dla policjantów, którzy pełnią służbę na drogach. W kursie uczestniczy 19 policjantów z całej Polski.

W trakcie dwudniowego szkolenia wykładowcy Zakładu Ruchu Drogowego omawiają m.in. przepisy dotyczące norm czasu pracy i odpoczynku kierowcy, zasady działania oraz odczytywania wydruków z tachografu cyfrowego, a także identyfikację naruszeń, sposoby pobierania danych zawartych na karcie kierowcy i w urządzeniu. Po części teoretycznej zajęć policjanci będą ćwiczyć praktycznie na trenażerach tachografów cyfrowych, co utrwali ich wiedzę i umożliwi poznanie obsługi urządzenia. Umiejętności zdobyte w czasie kursu pozwolą na profesjonalne wykonywanie zadań służbowych przez policjantów.

kom. Mariusz Jackowski/ZRD

zdj. nadkom. Andrzej Przekaziński/ZRD