Wykorzystanie wideorejestratorów wykroczeń

Data publikacji 10.09.2015

We wrześniu, w Centrum Szkolenia Policji po wakacyjnej przerwie wznowiono szkolenia na kursie specjalistycznym w zakresie wideorejestratorów wykroczeń. W dniach od 3 do 28 września 2015 r. będą realizowane kursy o symbolu od VR 10/15 do VR 16/15 (6 edycji).

Słuchacze tych kursów poznają: podstawy prawne stosowania wideorejestratorów wykroczeń w codziennej służbie, wynikające z aktów prawnych obowiązki, uprawnienia i zakazy dotyczące policjantów wykorzystujących przyrządy kontrolno – pomiarowe służące do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego. Poznają również budowę i zasadę działania oraz obsługę prędkościomierzy kontrolnych, które posiadają na wyposażeniu swoich jednostek. Zajęcia teoretyczne realizowane na terenie CSP będą uzupełniane o zajęcia praktyczne odbywające się na drogach województwa mazowieckiego, gdzie słuchacze pod okiem instruktorów będą doskonalili taktykę pracy wykorzystując w służbie wideorejestratory.

zdj. zbiory ZRD