Zakończyła się kolejna edycja warsztatów dla policjantów realizujących zadania w nieetatowych pododdziałach prewencji Policji.

Data publikacji 09.09.2015

Jedną z wielu ofert szkoleniowych przygotowanych przez kadrę Centrum Szkolenia Policji są warsztaty dla policjantów realizujących zadania w nieetatowych pododdziałach prewencji Policji. Propozycja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem policjantów z jednostek terenowych Policji, a z zebranych potrzeb szkoleniowych wynika, że tą formą doskonalenia zawodowego zainteresowanych jest ponad 500 osób.

Dziś dobiegła końca już trzecia edycja warsztatów. Podczas trzydniowych zajęć grupa 60 policjantów doskonaliła umiejętności formowania szyków policyjnych stosowanych przez poddziały zwarte Policji, a także miała okazję uczestniczyć w symulacji odblokowania obiektu. Zamierzeniem autorów programu jest w przyszłości jego rozszerzenie i wzbogacenie między innymi o elementy taktyki działania w sytuacji przywracania naruszonego porządku publicznego przez agresywny tłum, w tym z wykorzystaniem środków chemicznych.

mł. insp. Grzegorz Perz

zdj. Mariusz mazewski ZSM