Czasopismo nie tylko dla policjantów

Data publikacji 07.09.2015

Na początku bieżącego roku zespół redakcyjny „Kwartalnika Policyjnego”, wydawanego przez Centrum Szkolenia Policji podjął starania, aby czasopismo zachowując swój dotychczasowy zawodowy profil, miało również charakter naukowy. Do współpracy w tworzeniu nowego kształtu naszego wydawnictwa zaprosiliśmy m.in. nauczycieli akademickich i studentów wielu polskich uczelni, co spotkało się z ich ogromnym zainteresowaniem.

Do Centrum Szkolenia Policji wpłynęły podziękowania za zaproszenie do współpracy, a także deklaracje dotyczące publikowania na łamach „Kwartalnika Policyjnego” m.in. z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Okazało się, że badania prowadzone przez pracowników Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w dziedzinach: nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego, czy kulturoznawstwa wielokrotnie korespondują, a w niektórych przypadkach są nawet tożsame z problematyką podejmowaną przez autorów, przedstawiających wyniki swych badań w „Kwartalniku Policyjnym”. Stwarza to doskonałą płaszczyznę do współpracy.

Gotowość przygotowania opracowań i artykułów wyraziła także Wyższa Szkoły Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie.

Ponadto, obie uczelnie włączyły do swoich zasobów bibliotecznych otrzymane z CSP egzemplarze „Kwartalnika Policyjnego”, uznając czasopismo za przydatne i interesujące.

Jesteśmy przekonani, że podjęta współpraca stwarza dodatkową możliwość spojrzenia na ważne, nie tylko dla naszego środowiska, zagadnienia z innej perspektywy – w ujęciu nauki utylitarnej na rzecz praktyki codziennej służby.

Zainteresowanych ostatnim wydaniem "Kwartalnika Policyjnego" odsyłamy pod adres: http://kwartalnik.csp.edu.pl/

hg