Egzamin instruktorski antyterrorystów, uczestników kursu ISP-AS 2/15

Data publikacji 03.09.2015

W dniu 2 września rozpoczął się egzamin instruktorski dla uczestników drugiej tegorocznej edycji kursu specjalistycznego dla instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych oraz jednostkach szkoleniowych Policji. Weryfikacja wiedzy i umiejętności instruktorskich zakończy się 4 września a policjanci, którzy zakończą egzamin pozytywnie, zdobędą kwalifikacje instruktora strzelań policyjnych.

Kurs specjalistyczny oznaczony symbolem ISP-AS 2/15 rozpoczął się w Centrum Szkolenia Policji 17 sierpnia br. W kursie uczestniczą policjanci przewidziani do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych w jednostkach i komórkach antyterrorystycznych oraz etatowych komórkach realizacyjnych Policji. Kandydat do udziału w kursie musiał wykazać się stuprocentową skutecznością trafień do tarczy sylwetkowej w określonym czasie, wykorzystując dwie jednostki broni: pistolet maszynowy i pistolet.

Przez ponad dwa tygodnie uczestnicy kursu nabywali wiedzę i umiejętności z zakresu wybranych elementów metodyki szkolenia strzeleckiego, standaryzowali wiedzę i umiejętności instruktora, jak również prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Zwieńczeniem zajęć programowych jest egzamin instruktorski składający się z dwóch etapów: teoretycznego, czyli testu wiedzy i praktycznego, który polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć strzeleckich z grupą policjantów. Ocena z egzaminu końcowego jest wynikiem średniej arytmetycznej ocen pozytywnych uzyskanych przez słuchaczy z poszczególnych etapów egzaminu.

mł. insp. Grzegorz Winnicki

zdjęcia z archiwum ZIP