Kolejni przewodnicy już po kursie

Data publikacji 31.07.2015

Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji to największy i jeden z najnowocześniejszych ośrodków na terenie kraju, zajmujący się zagadnieniami kynologii służbowej. W ofercie szkoleniowej ma 9 rodzajów kursów specjalistycznych z zakresu szkolenia przewodników i tresury psów służbowych. Wczoraj, 16 kolejnych funkcjonariuszy otrzymało świadectwo ukończenia kursu, potwierdzające uzyskanie kwalifikacji zawodowych do wykonywania czynności służbowych - przewodnika psa służbowego przeznaczonego do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Pozostałe kursy specjalistyczne realizowane w ZKP skierowane są do: przewodników psów do badań osmologicznych, przewodników psów tropiących, przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, przewodników psów patrolowych, przewodników psów patrolowo-tropiących, przewodników psów służbowych do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich, przewodników psów służbowych do ratownictwa wodnego oraz policjantów wykonujących czynności pozoranta.

Kurs specjalistyczny dla przewodników psów służbowych przeznaczonych do wyszukiwania zapachów narkotyków trwa 90 dni. W czasie zajęć realizowane są zagadnienia niezbędne do wykonywania czynności służbowych związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej poprzez ujawnianie miejsc występowania zapachów narkotyków w pomieszczeniach, bagażach, pojazdach oraz środkach komunikacji masowej.

Aktualnie na terenie kraju, w opisywanej specjalności, pracują 153 psy (wg stanu na 30 czerwca br.).

Zajęcia na kursie specjalistycznym dla przewodników psów służbowych przeznaczonych do wyszukiwania zapachów narkotyków (SEN -1/15) prowadzili instruktorzy ZKP: asp. szt. Jakub Rebs, st. asp. Przemysław Hornowski oraz asp. Adam Przybylik, natomiast opiekunem kursu był podinsp. Mariusz Prokopczyk.

Absolwentom SEN-1/15 życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wielu sukcesów w służbie.

hg/ asp. Adam Przybylik, ZKP

zdj.: asp. Adam Przybylik,  ZKP