Witajcie w CSP

Data publikacji 28.07.2015

Już w pierwszym dniu pobytu w Centrum Szkolenia Policji nowoprzyjęci funkcjonariusze nie mogli narzekać na brak zajęć. Od rana zapoznawali się z organizacją i przebiegiem szkolenia oraz obowiązującymi w CSP regulaminami. Jednak najważniejszym dziś wydarzeniem była uroczysta inauguracja szkolenia.

Słuchaczy powitał Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki oraz kadra dydaktyczno-wychowawcza szkoły. W swoim wystąpieniu Komendant podkreślił m.in., że zawód policjanta to prospołeczna misja, która wiąże się z posiadaniem wiedzy, umiejętności, a także prezentowaniem właściwych postaw zawodowych. Wyraził też nadzieję, że funkcjonariusze po latach służby utwierdzą się w przekonaniu o właściwym wyborze zawodu.

W dalszej części uroczystości odczytano list Komendanta Głównego Policji skierowany do rozpoczynających naukę słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

Następnie wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu na temat 90 lat Policji Kobiecej. Była to świetna forma przypomnienia historii powoływania kobiet do Policji i doskonała okazja przybliżenia sylwetki pierwszej polskiej Komendantki Policji Kobiecej – kom. Stanisławy Filipiny Paleolog.

Od jutra słuchacze SZP-3/15 zaczynają zajęcia dydaktyczne. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

hg

zdj. Marcin Grzeszyk WMiOSz