Wizyta Pani Premier

Data publikacji 08.07.2015

Prezes Rady Ministrów Pani Ewa Kopacz złożyła dziś (8 lipca 2015 r.) wizytę w Centrum Szkolenia Policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drogach, przede wszystkim w kontekście rozpoczętych wakacji i związanego z tym większego natężenia ruchu drogowego. Towarzyszył jej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Pan Paweł Olszewski, pełniący jednocześnie funkcję pełnomocnika rządu do spraw regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego.

Przybyłych gości przywitał Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Cezary Popławski oraz Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania Pani Premier z kadrą dydaktyczną i słuchaczami kursów specjalistycznych z zakresu ruchu drogowego. Naszemu gościowi przedstawiono wybrane elementy szkolenia tego rodzaju służby policyjnej. Miała ona również możliwość obserwowania praktycznych zajęć z zakresu kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu klasycznym, a także ćwiczeń dotyczących kryminalistycznych czynności na miejscu wypadku drogowego.

Ostatnim elementem pobytu w Centrum Szkolenia Policji była konferencja prasowa z udziałem licznie zgromadzonych przedstawicieli środków masowego przekazu. Pani Premier Kopacz podkreśliła, że kwestia bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów rządu. Zwróciła uwagę, że wprowadzone nowe regulacje prawne dyscyplinują kierowców, zwłaszcza tych, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością. Odnosząc się do zarzutów, iż rozwiązania te są zbyt restrykcyjne stwierdziła, że życie ludzkie nie ma ceny, a tylko w czerwcu br. zginęło 76 osób mniej na polskich drogach w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wydarzyło się też mniej o 600 wypadków drogowych. Podkreśliła również, że rządowy projekt budowy dróg i autostrad na lata 2015-2023 zakłada zaangażowanie środków finansowych w wysokości ponad 100 mld zł.

Na zakończenie wizyty Komendant insp. dr Roman Stawicki wręczył Pani Premier okolicznościowy album obrazujący 25 lat działalności Centrum Szkolenia Policji.