RDs-6/15

Data publikacji 03.07.2015

W Centrum Szkolenia Policji 47 policjantów rozpoczęło naukę na kursie specjalistycznym w zakresie ruchu drogowego – część szczególna.

Podczas 31 dni roboczych słuchacze będą zdobywać i poszerzać wiedzę między innymi z zakresu przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, kontroli stanu technicznego pojazdów, pełnienia służby na drogach i kierowania ruchem drogowym. Ponadto nabędą umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i użycia mierników prędkości oraz wideorejestratorów wykroczeń. Adresatem kursu są policjantki i policjanci, pełniący służbę w komórkach organizacyjnych właściwych do spraw ruchu drogowego.

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne policjantów wykonujących zadania służbowe na drogach wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego zależy nam, na jak najlepszym ich wyszkoleniu.

asp. Janusz Kozłowski ZRD

zdj. podkom. Mariusz Jackowski