Sezon wodniacki w pełni

Data publikacji 02.07.2015

W Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji w Kalu rozpoczęła się kolejna w bieżącym roku edycja kursu dla wodniaków. Kurs podzielony jest na dwa moduły – pierwszy realizowany jest w CSP, drugi na mazurskich jeziorach.

W czasie pierwszego, 5-cio tygodniowego modułu policjanci zapoznali się z przepisami prawnymi ustaw szczególnych, przepisami żeglugi śródlądowej, teorii prowadzenia małego statku, locji i nawigacji, budowy statku, silników i urządzeń pokładowych. Na pływalni CSP słuchacze zdobywali niezbędną wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego.

Kolejna, trwająca 2 tygodnie część kursu jest kontynuowana jest na Mazurach. Uczestniczy w niej 19 policjantów z różnych rejonów Polski. Przyszli wodniacy będą doskonalić podstawowe umiejętności z zakresu locji i nawigacji, manewrowania łodzią służbową, prowadzenia poszukiwań obiektów i osób zaginionych na wodzie.

Umiejętności zdobyte w trakcie ćwiczeń praktycznych na łodziach, będących na wyposażeniu Policji pozwolą funkcjonariuszom bezpiecznie patrolować śródlądowe drogi wodne oraz wykonywać zadania służbowe na podległych akwenach.

Życzymy wszystkim wodniakom stopy wody pod kilem.

sierż. szt. Piotr Konstatnynowicz Zakład Szkoleń Specjalnych

zdj.  mł. asp. Grzegorz Skubich ZSS