Na pikniku o bezpieczeństwie

Data publikacji 29.06.2015

Występy artystyczne, pokazy i wiele innych atrakcji czekało na legionowian, na Rynku Miejskim, w sobotnie popołudnie. Na piknik rodzinny, zorganizowany z okazji jubileuszu 25-lecia „Mazowieckiego To i Owo” oraz 75-lecia „Społem” PSS w Legionowie, przyszli najmłodsi i dorośli mieszkańcy. Przedsięwzięcie było doskonałą sposobnością do przekazania treści z szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też byli tam policjanci reprezentujący Centrum Szkolenia Policji.

Stoisko prezentujące Centrum Szkolenia Policji cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem. Uwagę przyciągały policyjne motocykle, a także wyposażenie busa edukacyjnego – znaki drogowe i sygnalizacja świetlna. Najmłodsi mogli przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, otrzymywali też kamizelki i inne elementy odblaskowe. Można było także nałożyć specjalny strój i poczuć się, jak prawdziwy policjant pododdziałów zwartych. Pasjonaci militariów dużo czasu spędzili przy jednostkach broni. Nie brakowało też chętnych do obejrzenia sprzętu pirotechnicznego.

Nauczyciele policyjni CSP przypominali dzieciom i ich rodzicom zasady bezpiecznego wypoczynku, odpowiadali także na szereg pytań z ich strony. Wiele osób było zainteresowanych zasadami doboru do służby w Policji i specyfiką pracy policjanta.

Sobotni piknik był świetną okazją, aby przypomnieć jego uczestnikom, że chociaż wakacje są czasem beztroski i wypoczynku, to nie są przerwą od myślenia i odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas samych i naszych najbliższych.

Centrum Szkolenia Policji reprezentowali: podinsp. Przemysław Bagiński, st. asp. Wojciech Kucyk i mł. asp. Łukasz Wilczak z Zakładu Szkoleń Specjalnych, a także kom. Sławomir Hołoweńko, asp. szt. Andrzej Słupecki oraz sierż. szt. Artur Jaguszewski z Zakładu Ruchu Drogowego i podkom. Krzysztofow Mikosza z Zakładu Służby Prewencyjnej.

Dziękujemy pracownikom Sekcji Utrzymania Obiektów za obsługę logistyczną stoiska CSP.

tekst i zdjęcia: hg