Zawsze w służbie

Data publikacji 03.06.2015

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w Centrum Szkolenia Policji zatrzymali mężczyznę, który na Placu Zamkowym w Warszawie zaatakował, udzielającą pomocy, załogę karetki pogotowia. Najpierw kierował wulgaryzmy w stronę ratowników medycznych, następnie groził im pozbawieniem życia, a chwilę później rzucił butelką piwa w karetkę, wybijając szybę w bocznych drzwiach pojazdu.

Mężczyzna po tym, co zrobił usiłował uciec. Świadkami tego zdarzenia było czworo słuchaczy CSP, którzy tego dnia będąc już po służbie zwiedzali Warszawę. Ich reakcja była natychmiastowa. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za sprawcą, zatrzymując go kilkaset metrów dalej.

Okazało się, że jest nim 27-letni Michał B. Wezwani na miejsce policjanci ze śródmiejskiego wydziału-wywiadowczo patrolowego do czasu wytrzeźwienia osadzili 27-latka w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenie mienia, kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za te przestępstwa Michałowi B. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Słuchacze, którzy podjęli interwencję to: post. Joanna Sędłak, post. Michał Galik, post. Łukasz Jagodziński i post. Paweł Turecki. Wszyscy są słuchaczami szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP-1B/15, IV kompania, pluton 2.

Całej czwórce gratulujemy właściwej postawy zawodowej, zdecydowania i profesjonalizmu w działaniu. Życzymy kolejnych sukcesów.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze sukcesy słuchaczy z CSP. Uczestnicy tej samej edycji szkolenia zawodowego podstawowego w czasie służby ujęli sprawcę kradzieży, kolejni uczestniczyli w czynnościach ratujących życie. O zdarzeniach tych informowaliśmy już wcześniej na stronie szkoły.

źródło: