Przebiec maraton - Aktualności - Centrum Szkolenia Policji

Przebiec maraton

Data publikacji 28.04.2015

26 kwietnia w stolicy odbyła się kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathon. Ta jedna z największych imprez biegowych w Polsce, odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. W rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z Polski oraz z zagranicy wziął udział sierż. Bartłomiej Stańczyk, nauczyciel policyjny Zakładu Interwencji Policyjnych Centrum Szkolenia Policji.

Maraton to wyjątkowy, morderczy dystans. Przebiec maraton to nie tylko pokonać dystans 42 km i 195 metrów lecz przede wszystkim pokonać własne słabości i zmęczenie, to próba w której poza wytrzymałością mięśni liczy się bardziej siła charakteru i niezłomne dążenie do celu. Udział w biegach maratońskich staje się tradycją wśród nauczycieli policyjnych Zakładu Interwencji Policyjnych. Sierż. Bartłomiej Stańczyk dołączył do elitarnego grona policjantów naszej jednostki, którzy pokonali maratoński dystans. Rezultat jaki osiągnął reprezentant Centrum Szkolenia Policji to 3 godziny i 42 minuty.

mł. insp. G. Winnicki kierownik ZIP

zdj. sierż. B. Stańczyk ZIP