Współpraca z SGGW

Data publikacji 18.12.2014

Studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Wydziału Nauk o Zwierzętach Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt, odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji.

W czasie wizyty studenci mieli możliwość obserwacji zajęć dydaktycznych z zakresu tresury praktycznej psów różnych kategorii, które aktualnie razem z przewodnikami uczestniczą w kursach.  Zapoznali się również z zasadami i metodami szkolenia psów służbowych Policji oraz kryteriami, wg których odbywa się centralny dobór psów do służby. Wszyscy chętni, jako pozoranci mogli uczestniczyć w zajęciach symulacyjnych z kontroli agresywnego tłumu.

Należy dodać, że Zakład Kynologii Policyjnej współpracuje ze  Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie już od wielu lat. Studenci tej uczelni nie tylko często goszczą w ZKP, ale również odbywają tu praktyki zawodowe.  Tym razem odwiedzili nas studenci III roku Wydziału Nauk o Zwierzętach Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt SGGW pod opieką dr inż. Katarzyny Fiszdon, w ramach przedmiotu „Podstawy szkolenia zwierząt”.

kom. Artur Walasek ZKP

zdj. asp. Dominik Jędryka ZKP