Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osiągnięcia judoków

Data publikacji 01.12.2014

W niedzielę 30 listopada zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego udanie zaprezentowali się w Międzynarodowych Mistrzostwach w Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do Grodziska zjechało się blisko 450 zawodników z Polski oraz Litwy. Legionowski klub judo reprezentowało dziewięcioro zawodników i zawodniczek. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Klara Gessel w kategorii do 32 kg, która po trzech wygranych walkach i to wszystkich przez ippon (najwyższa punktacja w judo) uległa dopiero w finale zdobywając tym samym srebrny medal. LTS reprezentowała również Olimpia Walasiewicz w kategorii do 42 kg, która uplasowała się na 4 pozycji. Chłopcy rywalizowali w kategorii dzieci, młodzików i juniorów młodszych. Wśród dzieci złoty medal po dwóch wygranych przez ippon walkach zdobył Dawid Kuźmiński w kat. do 48 kg. Marcel Hryniszyn w kat. do 32 kg i Jan Gessel w kat. do 42 kg uplasowali się na 5 miejscu, a Marcel Wojciechowski w kat.  do 45 kg na 7. W kategorii młodzików trenerzy Anna i Jacek Kuźmińscy oraz Madlena Kratiuk do walk wystawili tylko jednego reprezentanta, ale za to zdobywcę srebrnego medalu Macieja Sieradza w kat.  do 46 kg. W najstarszej grupie wiekowej grodziskiego turnieju - juniorów młodszych LTS reprezentował również jeden judoka Piotr Filipek w kat.  do 55 kg,  który wywalczył 4 miejsce.
     Legionowscy judocy wracają do klubu w dobrych humorach, aby dalej szlifować formę, którą już niebawem będą mogli zaprezentować u siebie podczas IX Mikołajkowego Powiatowego Turnieju Judo. Nasze zawody odbędą się 19 grudnia na matach Centrum Szkolenia Policji. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportów walki.