„POMÓŻ”

Data publikacji 26.11.2014

Pod takim hasłem kadra Zakładu Służby Prewencyjnej oraz słuchacze szkoleń i kursów realizowanych w Centrum Szkolenia Policji zorganizowali zbiórkę koleżeńską dla podopiecznych Ośrodka wsparcia dla kobiet z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży „ETEZJA”.

Kobiety które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej kierowane są do ośrodka przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie. Ośrodek pomaga w usamodzielnieniu się przebywających tam kobiet poprzez pracę z psychologiem, prawnikiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym, coachem zawodowym oraz doradcą zawodowym. Aktualnie w placówce przebywają 33 kobiety i 56 dzieci. Docelowo miejsce jest przewidziane dla 130 osób.

To już kolejna wizyta kadry i słuchaczy CSP w tej placówce zorganizowana w ramach Prewencyjnego Koła Zainteresowań. Tym razem przekazano książki, artykuły codziennego użytku, ubrania, zabawki, przybory szkolne, artykuły spożywcze oraz inne przedmioty, których potrzebują przebywające w ośrodku dzieci i kobiety.

Podczas spotkania przeprowadzono pogadanki dla dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Było też wspólne pieczenie słodkości oraz zabawa z maskotką CSP podinspektorem „Sową”. Zainteresowani mieli możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu. Radości i uśmiechów na twarzach dzieci nie sposób opisać.

Na zakończenie spotkania Pani Urszula Mroczek kierownik ośrodka, na ręce Zastępcy Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anny Rosół, przekazała serdeczne podziękowania za wszystkie prezenty i wspaniałą zabawę.

tekst i zdjęcia S. Klimaszewski ZSP