Musicie być pewni swojej wiedzy i umiejętności

Data publikacji 13.11.2014

197 słuchaczy rozpoczęło dziś w Centrum Szkolenia Policji szkolenie zawodowe podstawowe. W czasie okolicznościowego wystąpienia Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anna Rosół nawiązała do roty ślubowania policjanta i podkreśliła, że każdego dnia swoją postawą zawodową jesteśmy zobowiązani wypełniać jej słowa.

Przypomniała, że gruntowna wiedza i umiejętności, a także właściwe postawy składają się na profesjonalizm policjantów, którzy budują wizerunek organizacji. Insp. Anna Rosół zachęciła słuchaczy do poszerzania wiedzy i umiejętności również poza zajęciami dydaktycznymi poprzez korzystanie z konsultacji dydaktycznych i uczestniczenie w kołach zainteresowań.

W czasie dzisiejszej uroczystości Pełnomocnik Komendanta CSP ds. Ochrony Praw Człowieka, kom. Anna Rybicka odczytała list Komendanta Głównego Policji skierowany do słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

Wykład inauguracyjny z zakresu etyki zawodowej przygotował Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej podinsp. Tomasz Wewiór, który pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Pedagogicznego. Wykład zatytułowany „Mundur zobowiązuje” zainteresował nie tylko nowoprzyjętych funkcjonariuszy, ale też kadrę dydaktyczną obecną na uroczystości.  Prowadzący odwoływał się do pojęcia etosu zawodowego oraz tradycji Policji Państwowej. Wskazał również na wyniki badań CBOS-u z lat 2013-2014, które m.in. pokazują rekordowo wysoki wskaźnik poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków. Podkreślił, że tak ogromnego kapitału, wypracowanego codzienną ciężką pracą policjantów, nie możemy roztrwonić przez lekkomyślność lub brak profesjonalizmu.

Wszystkim słuchaczom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, jesteśmy przekonani, że pobyt w Centrum Szkolenia Policji da każdemu podstawy i wzorce do godnego noszenia munduru.

hg

zdj. Marcin Grzeszyk WMiOSz