Zdarzenia na tle nietolerancji – uczymy jak przeciwdziałać i zwalczać

Data publikacji 04.11.2014

Rozpoczął się kurs specjalistyczny w zakresie przeciwdziałania i zwalczania przestępstw z nienawiści oznaczony symbolem PZPN-1/14. To przedsięwzięcie szkoleniowe o wybitnie warsztatowym i interdyscyplinarnym charakterze, którego głównym celem jest przygotowanie policjantów do prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego w jednostkach organizacyjnych Policji z zakresu przeciwdziałania i zwalczania przestępstw z nienawiści.

Uczestnicy kursu zostaną wprowadzeni w problematykę przestępstw z nienawiści i zapoznani z charakterystyką i prawnymi aspektami tego typu przestępstw, omówią postępowanie Policji wobec przestępstw z nienawiści oraz zostaną przygotowani pod kątem merytorycznym i metodycznym do prowadzenia doskonalenia zawodowego lokalnego w tym zakresie. Oprócz kadry dydaktycznej Zakładu Służby Kryminalnej, Pełnomocnika ds. Ochrony Praw Człowieka i Eksperta Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, do realizacji zajęć zaproszono Trenerów rekomendowanych przez Departament Kontroli Skarg i Wniosków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którymi są Pełnomocnicy ds. Ochrony Praw Człowieka Komendantów Wojewódzkich Policji w Kielcach, Rzeszowie i we Wrocławiu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych tj. Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” i Fundacji „Ocalenie”. Realizację przedmiotowego kursu wizytuje przedstawiciel DKSiW MSW.

Uroczystego rozpoczęcia kursu dokonała insp. Anna Rosół – Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych.

podinsp. Tomasz Wewiór – Zastępca Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej

zdj. rm