Słuchacze SZP-3/14 pożegnali Centrum Szkolenia Policji

Data publikacji 16.10.2014

Dobiegła końca kolejna edycja szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w Centrum Szkolenia Policji. Kadra CSP przygotowywała młodych policjantów, teoretycznie i praktycznie, do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym w służbie prewencyjnej, w komórkach organizacyjnych patrolowo - interwencyjnych i oddziałach prewencji Policji.

Nadszedł nieuchronny czas pożegnań i posumowania trwającej blisko pół roku nauki policyjnej. Podczas uroczystego zakończenia szkolenia 198 słuchaczy, z rąk Zastępcy Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Anny Rosół, odebrało świadectwo ukończenia szkolenia. Uroczystość, oprócz kierowników komórek organizacyjnych i nauczycieli policyjnych CSP zgromadziła również rodziny i bliskich absolwentów.

Dobre wyniki nauczania i wysoka średnia ocen z egzaminu końcowego to nie tylko efekt systematycznej nauki słuchaczy, ale również trud i zaangażowanie, jaki wnieśli w proces dydaktyczny nauczyciele policyjni CSP.

Podczas swojego wystąpienia insp. Anna Rosół pogratulowała wszystkim absolwentom uzyskanych wyników. Podziękowała też za ich zaangażowanie w akcję przeciwpowodziową, organizowanie akcji charytatywnych i reprezentowanie szkoły, wspólnie z nauczycielami CSP, na imprezach sportowych.

W czasie szkolenia słuchacze uczestniczyli w organizowanych przez kadrę Turnieju Par Patrolowych i turnieju wiedzy Mistrz Prawa. Uroczystość zakończenia szkolenia była doskonałą okazją do wręczenia dyplomów laureatom tych przedsięwzięć.

Wyniki Turnieju Par Patrolowych przedstawiały się następująco:

I miejsce post. Patryk Rusiecki i post. Hubert Waksmundzki;

II miejsce – post. Katarzyna Cichocka i post. Paweł Klimek;

III miejscepost. Daniel Kondracki i post. Kamil Koczański.

Wyniki turnieju wiedzy Mistrz Prawa:

III miejsce zajął – post. Łukasz Kucharski;

II miejsce zajęła post. Katarzyna Ozdarska;

I miejsce i tytuł Mistrza Prawa uzyskała post. Katarzyna Dolecka.

Wśród absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego SZP-3/4 był słuchacz, który otrzymał świadectwo z wyróżnieniem. Post. Tomasz Kosiorowski z KWP Kraków, uzyskał z egzaminu końcowego i ogólnego wyniku nauki ocenę bardzo dobrą. Ponadto 17 osób wyróżniających się w służbie zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi.

Świadectwa ukończenia szkolenia zawodowego podstawowego, to rodzaj przepustki, który daje początek prawdziwej policyjnej karierze. Gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy, by służba była bezpieczna, a zarazem pełna sukcesów.

kr/hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS