CSP na trasie półmaratonu

Data publikacji 05.09.2014

31 sierpnia br. o godz. 9.00 w Warszawie wystartował pierwszy BMW Półmaraton Praski. Była to masowa impreza biegowa zorganizowana w całości po prawej stronie Wisły. Na starcie biegu, wśród 6000 uczestników nie zabrakło również słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oznaczonego symbolem SZP - 3/14 – kompania V, pluton 3.

Kadra Zakładu Interwencji Policyjnych, obok kształtowania praktycznych umiejętności z zakresu taktyki i technik interwencji, zachęca szkolonych policjantów do pracy nad sprawnością fizyczną. W tym roku to już druga grupa szkoleniowa z CSP, która z inicjatywy podkom. Wojciecha Baluka podjęła wysiłek i pomyślnie ukończyła półmaraton.

Specjalnie przygotowana trasa Półmaratonu, która przebiegała m. in. na całej długości ul. Wał Miedzeszyński, była prosta i bez znaczących wzniesień, co ułatwiło jej pokonanie w szybkim tempie i dało możliwość poprawienia rekordów życiowych. Limit czasu na pokonanie dystansu 21,097km wynosił 3 godziny 30 minut. Dla większości słuchaczy był to debiut w tego typu imprezie. Była to także okazja zarówno do sprawdzenia swojej kondycji w rywalizacji z innymi, jak i zmierzenia się z własnymi słabościami oraz pobicia pierwszego, indywidualnego rekordu. Największym sukcesem było ukończenie biegu przez wszystkich startujących słuchaczy (jedna policjantka nie wystartowała w biegu z powodu kontuzji stawu skokowego). Najlepszy czas uzyskał post. Krzysztof Górka (1:43:25), wśród pań najszybciej pobiegła post. Iwona Jarosz (2:14:07) zaś podkom. Wojciech Baluk z ZIP ukończył bieg z czasem 2:01:53.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TM