Kolejny kurs „nieletnich”

Data publikacji 04.09.2014

W dniach 18-29 sierpnia br. w Centrum Szkolenia Policji odbyła się czwarta edycja kursu (TN-4/14), natomiast 1 września powitaliśmy 24 słuchaczy kolejnej, piątej już edycji (TN-5/14).

W trakcie kursu policjanci kompleksowo przygotowywani są do realizacji zadań służbowych z zakresu taktycznych aspektów wykonywania czynności z nieletnimi. Przez dwa tygodnie zajęć, policjanci doskonalą i poszerzają swoje umiejętności z zakresu planowania i realizacji, w ramach prowadzonego postępowania, czynności wobec nieletniego sprawcy czynu karalnego lub nieletniego zdemoralizowanego. W bieżącym roku planowane są jeszcze trzy edycje przedmiotowego szkolenia.

Poszerzona w trakcie kursu wiedza oraz umiejętności będą wykorzystane przez policjantów w trakcie wykonywanych przez nich czynności wobec nieletnich w swoich jednostkach macierzystych.

Marceli Śmiałek ZSP

zdj. zbiory CSP