Zmiana na stanowisku zastępcy komendanta CSP

Data publikacji 31.07.2014

W czwartek na odprawie służbowej kadry kierowniczej Centrum Szkolenia Policji pożegnaliśmy Zastępcę Komendanta ds. Dydaktycznych insp. Jarosława Gałuszkę, który dalszą służbę będzie pełnił w Szkole Policji w Katowicach.

Komendant Centrum Szkolenia Policji insp. dr Roman Stawicki podsumowując blisko czteroletnią współpracę z insp. Jarosławem Gałuszką wyraził swoje uznanie dla jego umiejętności organizacji i kierowania pracą komórek dydaktycznych. Przypomniał, jak wiele rozwiązań w obszarze dydaktyki zostało poddanych analizie, a następnie procesowi doskonalenia. Podziękował też za ogromne zaangażowanie Zastępcy Komendanta w zadania statutowe i dodatkowe związane m.in. z udziałem CSP w operacjach policyjnych „HAT TRICK 2012” i „Klimat”.

Insp. Jarosław Gałuszka z wykształcenia jest prawnikiem. Ponadto, na Uniwersytecie Śląskim, ukończył podyplomowe studia pedagogiczne, a także studia z zakresu zarządzania i umiejętności menadżerskich.

Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. W 1995 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Po zakończeniu nauki w WSPol pracował w służbie kryminalnej, w  Komisariacie Policji w Czechowicach Dziedzicach, gdzie od 1998 roku pełnił funkcję Zastępcy Komendanta.

Od 2000 roku insp. Jarosław Gałuszka związany jest ze szkolnictwem policyjnym. Ten okres służby zaczął od stanowiska wykładowcy w ówczesnym Zakładzie Nauk Prawnych i Taktyki Kryminalistycznej. Następnie był ekspertem w Wydziale Metodyki i Organizacji Szkolenia. Od 2005 roku Zastępca Kierownika Zakładu Prawa i Psychologii. Od 1 czerwca 2006 roku do 14 listopada 2010 roku, pełnił funkcję Kierownika Zakładu Służby Prewencyjnej w Szkole Policji w Katowicach.

Z dniem 16 sierpnia 2010 roku mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Od 4 sierpnia 2014 roku rozkazem personalnym Komendanta Głównego Policji został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach.

Panu Komendantowi insp. Jarosławowi Gałuszce życzymy wytrwałości, konsekwencji w dążeniu do realizacji wytyczonych celów oraz życzliwości i wsparcia ze strony współpracowników i podwładnych. Łącząc wyrazy sympatii życzymy również spełnienia wszelkich pragnień i oczekiwań oraz dobrego zdrowia, wiele radości i niesłabnącego optymizmu.

hg

zdj. Mariusz Mazewski ZSS