Strzelcy CSP na podium

Data publikacji 23.05.2014

22 maja br. na strzelnicy Komendy Głównej Policji odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych „Pamięci Poległym Policjantom w Służbie”. Oprócz funkcjonariuszy Policji uczestniczyły w nich reprezentacje m.in. Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Więziennej.

O puchar Komendanta Głównego Policji rywalizowało łącznie 161 zawodników oraz 51 drużyn.

Pierwsza konkurencja – strzelanie dokładne – polegała na uzyskaniu jak najlepszego wyniku – 10 strzałów oddanych do tarczy pierścieniowej w czasie 60 sekund z odległości 25 metrów. Druga – strzelanie szybkie – polegała na umieszczeniu jak największej liczby przestrzelin w środku tarczy TS-10 z odległości 25 m w czasie 30 sekund.

Centrum Szkolenia Policji reprezentowała drużyna w składzie:

asp. szt. Marek Walczak

asp. Hubert Kowalik

asp. Albert Piórkowski

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Centrum Szkolenia Policji zajęła II miejsce, ustępując tylko jednym punktem reprezentacji Biura Ochrony Rządu.

Asp.  Hubert Kowalik w klasyfikacji indywidualnej zajął 4 miejsce.

Dekoracji zawodników dokonał osobiście Komendant Główny Policji Pan nadinsp. Marek Działoszyński. Ceremonię uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.